DNI OTWARTEJ FURTY w Krakowie i w Gietrzwałdzie

powolania_rozmowa3-page-001Furtę otwieramy 2 lutego w Dzień Życie Konsekrowanego. W tym czasie każda osoba pragnąca poznać życie zakonne wewnątrz murów klasztornych, potrzebująca dłuższej rozmowy z duchownym, rozeznająca osobiste powołanie jest zaproszona na spotkanie w klasztorze Kanoników Regularnych na krakowskim Kazimierzu i w Gietrzwałdzie.

 

 

Terminy:
2 – 8 lutego w Krakowie.
19 – 25 lutego w Gietrzwałdzie

Przed przyjazdem prosimy o telefon, aby ustalić termin i rodzaj spotkania (pobyt kilkugodzinny lub kilkudniowy z noclegami).
Tel. 602 477 238; e-mail: kanonicy@gmail.com
Organizatorem “Dni Otwartej Furty” jest Kanonickie Duszpasterstwo Powołań.
ks. Jarosław Klimczyk CRL

“Dokonywanie wyboru nie jest pojedynczym wysiłkiem, na który trzeba się wreszcie zdobyć. Nie mogę powiedzieć przynaglany swoimi myślami: „Teraz albo nigdy”, „Wezmę się w garść i zdecyduję”. Nie mogę wybierać na trzy cztery albo czekać na chwilę, w której zdobędę się na odwagę, w której będę miał natchnienie. Wybór nie jest naciśnięciem klawisza enter. Wybór jest decyzją, do której trzeba się przygotować. Jest owocem procesu, który trzeba podjąć, a później wciąż konfrontować i weryfikować. Takie będą nasze wybory, jakie ich rozeznawanie. Dobre lub złe wybory nie są wynikiem losowych sytuacji, dziełem przypadku, szczęśliwego trafu czy pecha. Są owocem dobrego lub złego rozeznawania. Największą sztuką nie jest sam wybór, ale rozeznawanie, które do niego prowadzi”.
ks. Krzysztof Wons SDS