Kolędowanie w Drezdenku, Mstowie i Ełku!

Okres Bożego Narodzenia jest dla wielu ludzi okazją do rodzinnego świętowania, spotkań i wspólnego kolędowania. By pomóc jeszcze głębiej i radośniej przeżywać te chwile, dzieci i młodzież z naszych kanonickich parafii wyruszyli w kolorowych i rozśpiewanych kolędowych grupach, by zapukać do domów naszych parafian i przynieść im odrobinę radości.

 

Drezdenko – ministranckie kolędowanie:

Podczas Oktawy Świąt Bożego Narodzenia grupa kolędników, ubranych w barwne stroje, odwiedziła mieszkańców Drezdenka. W kolędniczy orszak wcielili się ministranci z Parafii Przemienia Pańskiego wraz z ks. Piotrem Szydełko CRL. Odwiedzając domy parafian, kolędnicy w nietypowej formie opowiadali w krótkich scenkach o mieszkańcach Drezdenka, których losy chce zmienić nowonarodzony Zbawiciel. Wśród tradycyjnych postaci był obecny również Anioł Stróż tutejszego miasteczka. Tego typu forma głoszenia Dobrej Nowiny spotkała się z ogromnym odzewem tych, do których dotarli kolędnicy oraz okazała się wspaniałą okazją do ewangelizacji mieszkańców. Całość została poprzedzona adwentowym przygotowaniem i rozesłaniem w formie modlitwy.

 

 

Mstów – kolędowanie z dziećmi i młodzieżą:

Okres Bożego Narodzenia jest dla wielu ludzi okazją do rodzinnego świętowania, spotkań i wspólnego kolędowania. By pomóc jeszcze głębiej i radośniej przeżywać te chwile, dzieci i młodzież z naszej parafii pod opieką Ks. Przemysława Sobonia CRL wyruszyła w kolorowej i rozśpiewanej kolędowej grupie, by zapukać do domów naszych parafian i przynieść im odrobinę tradycji. Wędrowanie od domu do domu w barwnym korowodzie z gwiazdą Betlejemską i gronem pasterzy jest starą polską tradycją wartą kultywowania. Dzieci w ten radosny sposób dzielą się uśmiechem i talentem a zebrane przy tej okazji datki wykorzystają przy organizacji tegorocznego zimowiska. Wszystkim za otwarte domy i serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

Ełk – kolędowanie u starszych i samotnych:

Już tradycyjnie młodzież z naszej parafii oraz lektorzy wyruszyli na kolędowanie do osób starszych, chorych i samotnych. Przez całą sobotę odwiedziliśmy wielu naszych parafian. Wzruszeniom i radości nie było końca. Wspólne kolędowanie to wspaniały czas, by nieść radość do wszystkich szczególnie do osób starszych i samotnych. Wszystkim odwiedzanym wręczyliśmy miłe prezenty.