Kraków: Rekolekcje, przyjęcie do nowicjatu i śluby zakonne

Uroczystość św. Augustyna, naszego Ojca, biskupa i doktora Kościoła, przypadająca 28 sierpnia, jest głównym świętem patronalnym naszego Zakonu.

Celebrowanie uroczystości rozpoczęło się już 27 sierpnia (ten dzień jest poświęcony św. Monice, matce św. Augustyna) nieszporami odmawianymi w kaplicy zakonnej. Podczas nieszporów postulant Mateusz Bednarz rozpoczął roczny nowicjat w naszej rodzinie zakonnej i z rąk Ks. Opata Generalnego Franco Bergamina CRL otrzymał Regułę i Konstytucje naszego Zakonu.

Następnego dnia o godz. 12:00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie sprawowana była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył Ks. Opat Generalny. Warto zaznaczyć, że jest to pierwsza wizyta Ks. Opata w Polsce po objęciu w ubiegłym roku swego urzędu.

Podczas Mszy Św. nowicjusz Tadeusz Broda otrzymał strój zakonny i złożył śluby posłuszeństwa, czystości i życia wspólnego bez własności na trzy lata.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kl. Sebastian Krukowski CRL i brat Andrzej Pakulniewicz CRL przedłużyli swoją profesję o kolejny rok.

Kl. Wiktor Ruszlewicz CRL złożył śluby wieczyste, przez co złączył już na zawsze swe życie z Zakonem. Przyrzeczenia naszych współbraci, odczytywane w języku łacińskim, przyjmował osobiście Ks. Opat Generalny.

Mszę Św. koncelebrowało wielu kapłanów z naszego Zakonu, mieszkańców klasztoru krakowskiego oraz uczestników dorocznych rekolekcji zakonnych. Obecni byli członkowie rodzin profesów, przyjaciele, parafianie i inni goście.