Ogłoszenia

Duszpasterze powołań pełnią dyżury w Gietrzwałdzie i w Krakowie. Zapraszamy.
Informacja: e-mail: kanonicy@gmail.com


Zapraszamy do udziału w następujących wydarzeniach:

Zapraszamy do Gietrzwałdu na indywidualne dni skupienia dla osób pragnących rozeznawać swoje powołanie . Dni skupienia trwają trzy dni. Prowadzone są w oparciu o osobistą modlitwę Słowem Bożym. Każdy uczestnik ma możliwość rozmów z kierownikiem duchownym.

Terminy dni skupienia dopasowane są do potrzeb zgłaszających się – najczęściej rozpoczynają się w poniedziałki i kończą w środę.

Szczegółowe informacje:
ks. Jarosław Klimczyk CRL
e-mail: kanonicy@gmail.com


“Dokonywanie wyboru nie jest pojedynczym wysiłkiem, na który trzeba się wreszcie zdobyć. Nie mogę powiedzieć przynaglany swoimi myślami: „Teraz albo nigdy”, „Wezmę się w garść i zdecyduję”. Nie mogę wybierać na trzy cztery albo czekać na chwilę, w której zdobędę się na odwagę, w której będę miał natchnienie. Wybór nie jest naciśnięciem klawisza enter. Wybór jest decyzją, do której trzeba się przygotować. Jest owocem procesu, który trzeba podjąć, a później wciąż konfrontować i weryfikować. Takie będą nasze wybory, jakie ich rozeznawanie. Dobre lub złe wybory nie są wynikiem losowych sytuacji, dziełem przypadku, szczęśliwego trafu czy pecha. Są owocem dobrego lub złego rozeznawania. Największą sztuką nie jest sam wybór, ale rozeznawanie, które do niego prowadzi”.
ks. Krzysztof Wons SDS