Wspólnota Modlitwy

Wspólnota modlitwa za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.

Wspólnota powstała w 2001 roku z inicjatywy Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich. W ciągu piętnastu lat do wspólnoty dołączyło kilkaset osób z całej Polski.
Przez różne formy modlitwy członkowie wspólnoty modlą się za kapłanów i o powołania – w czwartki uczestniczą we Mszy św, adorują Najświętszy Sakrament, modlą się Słowem Bożym, odmawiają różaniec, Liturgię Godzin, chodzą na ulubione nabożeństwa lub ofiarują własne cierpienie i uczynki miłosierdzia.

Osoby pragnące przyłączyć się do Wspólnoty proszone są o przysłanie papierowego zgłoszenia, które dostępne jest w kanonickich kościołach i kaplicach lub napisanie e-maila na adres promotor@kanonicy.pl. W mailu należy podać imię i nazwisko, adres do korespondencji oraz dobrowolną formę modlitwy za kapłanów i  w intencji powołań.

Dwa razy do roku członkowie wspólnoty spotykają się w Gietrzwałdzie, aby poznać się i przeżyć wspólnie trzydniowe rekolekcje. Informacje o rekolekcjach i zapisy: Dom Pielgrzyma w Gietrzwałdzie – tel. 89 512 31 02 w. 220.
Najbliższe terminy rekolekcji: 30.11-02.12.2018 r.